21 Mart 2013 Perşembe

Erdoğan'ın Sağlık Bilgileri Anında İmha Ediliyor!


19 Mart 2013
Güneş gazetesi yazarı Talat Atilla'dan müthiş iddia!
Başbakan’ın kamuoyuna mal olmuş rahatsızlığı bu hastanede tedavi ediliyor. Erdoğan’ı hastaneye gizlilik içinde getiren gelişme grip rahatsızlığı ile sınırlı değil. Sabaha karşı şiddetli karın ağrısı ile uyanan Başbakan, kas ağrılarının da artmasıyla hastaneye gitmeyi tercih etti.
Şu soruyu sorabilirsiniz;Madem bu kadar bilgilere ulaştın, belgelerin nerede?Güzel soru ama Başbakan için yapılan tetkikler ve röntgenler güvenlik gerekçesiyle anında silinerek yok edilmiş.
********************************
Tarih 12 Mart 2013... Saat 11:30. Başbakan Erdoğan’ın, Başbakanlık binasına gitmek üzere evden ayrıldığı bilgisi verildi. Oysa Başbakan 5 dakika sonra, yani 11:35’de sivil plakalı bir araçla evden ayrıldı. Belli ki, gideceği yeri gazetecilerin öğrenmesini istemiyordu. Kırmızı ışıkta duran Erdoğan’a gazeteciler yetişmek üzereyken, Başbakanlık korumaları yolları açtı ve Başbakanlık muhabirlerinin önleri arabayla kesildi.
Kısa bir süre sonra öğrenildi ki, BaşbakanAtatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gidiyordu. Başbakanlık muhabirlerini asıl heyecanlandıran, Erdoğan’ın korumalarının özel güvenlikçi ve doktor kılığına girmeleri oldu. Cin gibi Başbakanlık muhabirlerinin, her gün yüzlerini gördükleri Başbakan’ın korumalarını tanımayacaklarını düşünmek çok komikti. Neyse...
Ve nihayet Başbakan, “Grip oldum” açıklamasında bulundu.
İşte filim burada kopuyor...
Peki, içeride neler yaşandı? Erdoğan’ın grip rahatsızlığını, sefer görev emri titizliği, bir miktar da acemilikle, “Yoksa Başbakan’ın rahatsızlığı ciddi mi?” görüntüsüne büründüren bu kadrajda eksik kareler, bilinmeyen ayrıntılar var mıydı?
Varmış... Gittim, sordum, öğrendim...
Vaktiyle sağlık muhabirliği ve Refahyol iktidarına aynı anda baktığım için sağlık çevreleri ve iktidarın bazı unsurlarını tanırım. (Bu arada haber kaynağım sanılan iki kişiye gereksiz eziyet yapıldığını da tesadüfen duydum!)
Başbakan’ın hastane günlüğüne dair ilginç bilgilere ulaştım;
Erdoğan’ın o gün gribal enfeksiyon olduğu doğru. Grip, vücudun savunma mekanizmasını zayıflattığı için, bazı rahatsızlıklarda önem kazanan bir hastalık.
Başbakan’ın kamuoyuna mal olmuş rahatsızlığı bu hastanede tedavi ediliyor. Erdoğan’ı hastaneye gizlilik içinde getiren gelişme grip rahatsızlığı ile sınırlı değil. Sabaha karşı şiddetli karın ağrısı ile uyanan Başbakan, kas ağrılarının da artmasıyla hastaneye gitmeyi tercih etti. Omuz ve bel kısmında ağrılar vardı. Hastanede, omuz ve belinin filmleri çekildi, diğer rahatsızlıkları takip edildi. Genel durumu şu aşamada kontrol altında ve stabil.
Şu soruyu sorabilirsiniz;
Madem bu kadar bilgilere ulaştın, belgelerin nerede?
Güzel soru ama Başbakan için yapılan tetkikler ve röntgenler güvenlik gerekçesiyle anında silinerek yok edilmiş.
Başbakan’ın sağlık bilgileri sızmamalı!
Başbakan Erdoğan, dünyada güvenlik sorunu yoğun olan bir kaç liderden birisi.
Göreve geldiği günden bu yana kamuoyuna yansıyan/yansımayan onlarcasuikast girişimine maruz kaldı. Telefonlarının dinlendiğini bizzat Başbakan Erdoğan açıkladı. Güvenlik ekibi değiştirildi. Etrafındaki güvenlik duvarı bir kaç kat güçlendirildi.
Gazeteci olarak her bilgiye ulaşmak isterim ama vatandaş tarafımla isterim ki, Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanı’nın, dinlenme, can güvenliği ve sağlık problemi olmasın.
Şayet varsa, devlet bu bilgileri koruyabilsin.
Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Başbakan’a ait bilgilerle dönerken tam da bu karışık duygular içindeydim...

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Hostgator Discount Code