27 Mart 2013 Çarşamba

Apo'nun Mesajı Başbakanın Aracında Yazıldı!

Sadettin Tantan : Apo'nun Mesajı Başbakanın Aracında Yazıldı!

Yurt Partisi Genel Başkanı ve İçişleri eski Bakanı Saadettin Tantan, hükümetin “İmralı” açılımına ilişkin müthiş iddialar ortaya attı. Tantan, terör örgütü lideri Abdullah Öcalan’ın Diyarbakır’da okunan mesajının Başbakan’ın makam otosunda yazıldığını ileri sürdü.

25 Mart 2013 Pazartesi 15:11


Tantan, Türkiye’den çekileceği söylenen PKK’nın İran ve Kafkasya’da taşeron olarak kullanılacağını iddia edilerek, “Asıl amacın İsrail’in güvenliği olduğunu” savundu. Tantan, PKK’nın ÖSO ile birlikte Esad’a karşı savaşmasının istendiğini de iddia etti.

 Uğur Dündar’ın sorularını yanıtlayan Tantan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, Öcalan’ın Diyarbakır’da Nevruz kutlamasında okunan mesajını olumlu bulduğunu ancak mesajın okunduğu meydanda tek bir Türk bayrağı bulunmamasını eleştirdiğini anımsatarak, şunları söyledi:

“AKIL TUTULMASI BU”

“Neden Türk Bayrağı yokmuş! Tek sorun buymuş! Akıl tutulması bu! Sen 40 yıldır ABD-İsrail’in taşeronluğunu yapan sözde bir örgütün bayrağının ve taşeron liderinin posterinin yanına, yedi düvele karşı savaşmış Türk Bayrağı’nı koyacaksın ha!.. Yazıklar olsun sana! Teröristbaşı ‘Helalleşelim’ diyor! Başbakan’a ve buna ses çıkarmayan muhalefete sesleniyorum: Helalleşecek kimseniz olmayacak, bu sözlerimi unutmayın!”

“ARAP BAHARI, TÜRKİYE İLE TAMAMLANACAK”

İmralı sürecinin dış güçlerden bağımsız olmadığını vurgulayan Tantan, sürecin aslında “ABD-İsrail” süreci olduğunu belirtirken, Öcalan’ın mesajını kimin yazdığına ilişkin olarak şu çarpıcı iddiada bulundu:

“Bu süreçte iktidara ‘Başkanlık istiyorsan özerkliği ver’ tehdidinde bulunulduğu da çok açıktır! İşin özü şu: 'Arap Baharı' Türkiye ile tamamlanmak isteniyor! Ayrıca Öcalan’ın metinlerinin Öcalan tarafından yazılmadığını altını çizerek iddia ediyorum. O metinleri yazanı çok uzaklarda aramayın, Başbakan’ın makam aracına bakın!”

"İRAN'A KARŞI JANDARMALIK YAPACAKLAR"

Dokuz kişinin yaşamını yitirdiği “Mavi Marmara” olayının Meclis tarafından araştırılmadığını, bu olay yüzünden Türkiye’nin itibarsızlaştırıldığını belirten Tantan, İsrail’in neden Türkiye’den özür dilediğine ve “İmralı” sürecinin altında yatan nedenlere ilişkin olarak şunları söyledi:

“ABD-İsrail-İngiltere ekseninde tehdit olarak algılanan İran’a karşı, PKK’nın güvenli bölgelere çekilerek, jandarma faaliyetinde bulunması planlanıyor! PKK’nın silahlı unsurlarının kullanılmak üzere sınır dışına çekilmesi, AKP-PKK’nın kendi başlarına aldıkları bir karar değildir! PKK, emperyal güçler tarafından, Ortadoğu, İran, Hazar Havzası ve Kafkasya’da taşeron silahlı güç olarak kullanılacaktır!

"Asıl amaç, bölgede giderek yalnızlaşan İsrail’in güvenliğinin sağlanması için Kürt devletinin kurulmasıdır. Ama ondan önce PKK’nın sınır dışına çıkarılarak, Kuzey Suriye’de Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ile birlikte, Esad’a karşı savaşması isteniyor. Öcalan’ın PKK’ya ‘sınır dışına çıkın’ çağrısını yapmasından bir gün sonra İsrail’in özür dilemesinin asıl nedeni işte budur!...”

İZMİR’İN İŞGALİ GİBİ

Tantan, Öcalan’ın mektubunun Diyarbakır’da okunması olayını da Osmanlı İmparatorluğu’nun çöküşünün ardından İzmir’in Yunanistan tarafından işgal edilmesine benzetti ve şöyle konuştu:

“Diyarbakır’daki Nevruz gösterisi ve terör örgütü elebaşısının mektubu, Türkiye’nin nasıl bir işgal altında olduğunu gözler önüne seriyor. Bu süreçte yaşadıklarımız akla 1. Dünya Savaşı sonrasında yaşananları getiriyor.

“Hatırlatalım: Yıl 1919… İzmir işgal altında… İzmir ve çevresindeki birliklerin başında bulunan Ali Nadir Paşa ve Vali Ahmet İzzet Bey, askerlerimizin işgalci Yunan güçlerine karşı direnmemelerini ve silahlarını İtilaf Devletleri askerlerine teslim etmelerini emrediyor.

“15 Mayıs 1919 günü, İzmirli Rumların sevinç gösterileri arasında geçit töreni yapan Yunan askerlerine ateş eden gazeteci Hasan Tahsin, bir Yunan askerini öldürüyor. Ama ne yazık ki kendisi de Yunan askerlerinin ateşiyle şehit düşüyor. Neden mi hatırlattım bu tarihi? İşte bugün yaşananlar, ülkeyi yönetenlerin ‘silah atmadan’ teslim olmalarından başka bir şey değil de ondan!”

“İNGİLİZ MUHİPLERİ CEMİYETİ ÜYELERİ” SUÇLAMASI

Tantan, “İmralı” sürecini destekleyen gazetecileri, yorumcuları ve aydınları “PKK’nın sözcüsü” gibi davranmakla suçlayarak, “İngiliz Muhipleri Cemiyeti üyelerinden hiçbir farkları yok” dedi.


KAYNAK : http://www.infial.com.tr/gundem/sadettin-tantan-aponun-mesaji-basbakanin-aracinda-yazildi-h61594.html

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Hostgator Discount Code