9 Mayıs 2012 Çarşamba

El Kaide bombacısı CIA ajanıymış

El Kaide'nin görevlendirdiği iddia edilen kişinin, aslında CIA ve Suudi Arabistan istihbaratı için çalıştığı ortaya çıktı

El Kaide'nin bir Amerikan yolcu uçağına saldırı planını son anda engellediğini iddia eden ABD'nin gizli bir taktiği ortaya çıktı.

ABD'ye giden bir yolcu uçağını iç çamaşırına gizlenmiş bir bomba ile havaya uçurma planının Amerikan Merkezi Haberalma Teşkilatı'nın (CIA) tarafından en başından bilindiği ortaya çıktı.

Guardian'ın haberine göre, El Kaide'nin Yemen kolunun, liderleri Usame Bin Ladin'in öldürülmesinin birinci yıl dönümü yaklaşırken planlandığı iddia edilen intihar saldırısı planının detayları gün yüzüne çıktı.


El Kaide'nin görevlendirdiği iddia edilen kişinin, aslında CIA ve Suudi Arabistan istihbaratı için çalıştığı ortaya çıktı. El Kaide'ye sızarak intihar saldırısı planını bozan ajanın, bombayı Suudi Arabistan'daki CIA yetkililerine teslim etmeyi başardığı belirtildi.

Amerikalı yetkililerin ele geçirdiği yeni bombanın, yolcunun iç çamaşırında da kullanılabilecek şekilde tasarlandığı ve 2009'da bir Amerikan uçağına düzenlenmesi planlanırken engellenen saldırıda kullanılmak üzere tasarlanan bombadan çok daha gelişmiş olduğu vurgulandı. Yeni bombanın metal içermediği ve rahatlıkla havaalanındaki detektörlerden geçebilecek şekilde olduğu belirtildi.

 


(AJANSLAR)


0 yorum:

Yorum Gönder

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Hostgator Discount Code