8 Aralık 2011 Perşembe

‘Kendi ülkemde esir alındım’


7 Aralık 2011

Tutuklu Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu’ndan mektup var

Mustafa BAĞDİKEN İZMİT

Balyoz’dan tutuklu Kuzey Deniz Saha Komutanı Koramiral Otuzbiroğlu, “Karanlık güçlerin işbirliğiyle kendi ülkemde hile ile esir alındım” dedi

BALYOZ ve İnternet Andıcı davaları kapsamında Kuzey Deniz saha Komutanlığı görevindeyken tutuklanan Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu, İzmit’te yayımlanan yerel bir gazetenin sahibine mektup yazdı. Koramiral Otuzbiroğlu mektubunda, “Bir kısım karanlık güçlerin işbirliği sonucunda kendi ülkemde hile ile esir alındım” diyerek bu davanın Türk Deniz Kuvvetleri’nin geleceğine vurulmuş bir darbe olduğunu ileri sürdü. Otuzbiroğlu mektubunda şöyle dedi:


“Ben Mehmet Otuzbiroğlu. Koramiral rütbesi ile Kuzey Deniz Saha Komutanı olarak Kasımpaşa İstanbul’da görev yapmakta iken bir üst rütbeye (Oramiralliğe) terfi şurasına (Yüksek Askeri Şura) 6 ay kala, 11 Şubat 2011 günü (Balyoz) olarak adlandırılan dava kapsamında, bir kısım karanlık güçlerin işbirliği sonucunda kendi ülkemde hile ile esir alındım. Hala Hasdal Askeri Ceza ve Tutukevi’nde tutuklu olarak özgürlüğüm, ailem ve bahriyemden mahrum bulunmaktayım.”

Neden Deniz Kuvvetleri?

Otuzbiroğlu şöyle devam etti: “Türk Deniz Kuvvetleri bugün araştıran, geliştiren, çok çalışan, başaran, rakipleri ile yarışan, çağdaş ve etkin bir deniz gücüne sahiptir. Bunun son örneği olarak gemilerimizde, çok az ülkenin imkan kabiliyetinde olan komuta kontrol sistemi yazılımları olarak, milli olarak geliştirilen GENESİS (Gemi Entegre Savaş Sistemi) komuta kontrol sistemi kullanılmakta ve deniz harekatında çok önemli bir kuvvet çarpanı olan komuta kontrol sistemi, emsallerinden çok iyi imkanlara bizi sahip kılmaktadır. Diğer bir örnek olarak harp gemisi dizayn ve inşa etme kapasitemizi sayabiliriz. Bu dava Türk Deniz Kuvvetleri’nin geleceğine vurulmuş bir darbedir. Bundan kim yarar umar onu size bırakıyorum” diyerek, ’Gelecek 100 yıl’ kitabının da yazarı olan Geeorge Friedman’ın, daha sonra yazdığı ’Gelecek 10 yıl’ adlı kitabının okunması ve bu yapılanlarla kitapta öngörülenlerin örtüştüğünü savundu.


VATAN GZT.

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Hostgator Discount Code