24 Nisan 2011 Pazar

‘Kürdistan’ için senaryo işliyor!

Gazi Üniversitesi Öğretim Görevlisi stratejist Dr. Nurullah Aydın, son günlerde yaşanan olaylar için çarpıcı bir analiz yaptı: Açıkça kalkışma denemesi yaptılar. Bundan sonra büyük hedef olarak adı geçen ve 4 ülkeyi kapsayan sözde Kürdistan için BOP’un öngördüğü iç savaş senaryolarına devam edilecek. Adaylıklar sadece bahanedir.

Adaylıklar kalkışması Kürdistan için bahane
Gazi Üniversitesi Öğretim Görevlisi stratejist Dr. Nurullah Aydın, Türkiye’de özellikle Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde son günlerde yaşananların açıkça ortada olan bir kalkışma denemesi olduğunu belirtti. Aydın, “Bundan sonra büyük hedef olarak adı geçen ve dört ülkeyi kapsayan sözde Kürdistan için ayaklanma bahanesi hep bulunacaktır. Adaylıklar sadece bir bahanedir” dedi.

İç savaş senaryoları üretildi
Adaylıklar sürecinde meydana gelen olayların yeterince anlaşılabilmesi için Oslo’da daha önce yapılan toplantıya bakmak gerektiğini dile getiren Aydın, 2007 yılı içerisinde NATO emekli generalleri, Avrupalı siyasetçiler, medya mensupları ile Türkiye’den giden AKP ve BDP’li milletvekillerinin katıldığı bir toplantının gerçekleştirildiğini belirterek şöyle konuştu: “Burada BOP’u içine alacak şekilde Kuzey Afrika, Balkanlar, Ortadoğu, Kafkaslar, Türkiye ve etrafının geleceğine ilişkin olarak bir takım proje ve senaryolar üretildi. Bunların en önemlisi iç savaş senaryolarıydı. Bu iç savaş senaryoları etnik, mezhep, dinsel ve bölgesel ayrılıklara dayalı çatışmaları öngörüyordu. Bu senaryolar daha sonra ABD, İngiltere, İsrail, Fransa ve Almanya’nın da dahil olmasıyla hayata geçirildi. Bugün yaşananların asıl nedeni öncelikle budur.” İç savaş senaryolarına paralel olarak demokrasiye yumuşak geçiş kavramlarının da bir senaryo dahilinde ele alındığının altını çizen Aydın, “Türkiye burada BOP Eşbaşkanlığı, Medeniyetler İttifakı Projeleriyle oyuna getirilmiş oldu” dedi. Aydın şöyle devam etti:

ABD’liler boşuna gezmiyor
“Türkiye’de özgürlük, demokrasi adıyla etnik duygular böylelikle istismar edilmeye başlandı. ABD eskiden istihbarat, yer uydu bilgileri ile bölücü örgütlere destek verirken artık silah desteği de yapıyor. Bunun yanında beş ilde özel irtibat büroları açıldı. ABD’li görevliler buraları boşuna gezmiyorlar. PKK’ya artık her türlü destek fazlasıyla veriliyor. Bundan sonra desteği de ardına alan dört ülkeyi içine alan sözde Kürdistan projesi için Türkiye’ye karşı kalkışma denemeleri yapacaktır. Adaylıklar ile ilgili olarak verilen kararlar tüm bu senaryoya bağlı oluşan hedef için bir bahanedir.”23/04/2011 - 22:22:10 / YENİÇAĞ

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Hostgator Discount Code