2 Aralık 2010 Perşembe

Wikileaks Belgeleri Bavulla "En Kahraman Rıdvan" Baransu'ya Gelseydi?

Dünyada iktidar yalakalığı yapıp da; "kelle koltukta gazetecilik" yapan "kahraman" havalarına girebilen nadide tür Türkiye'de yaşamaktadır.

Bu türün bir örneği Şamil Tayyar iken, diğer örneği de Mehmet Baransu'dur.

Baransu ekran ekran dolaşıp, yeni çıkan kitabı Mösyö'nün kapağını da sık sık ekranlara göstermeyi ihmal etmeden, "bunları niye yazmadılar, ben yazdım" diye bas bas bağırıyor.

Neyi yazmış Baransu?

Cemaati ifşa eden kitabından hemen sonra Hanefi Avcı'nın işkence ve "derin devlet" maceralarını İKİ AYDA ortaya çıkarmış ve onları yazmış. Biz de inandık! Yeni öğrendiği şeyler karşısında heyecanlanan ve başkalarının bilmediğini zanneden cahil çocuklar gibi, Hanefi Avcı'nın Mersin'de işkence yaptığını anlatıyor bize.

Günaydın Mösyö!


Sana bavulu bile savcılığa taşırken sırtın zorlanmasın diye tekerlekli cinsinden yolluyorlar.Bu ülkede yıllardır gerçek gazetecilik yapanlar, Hanefi Avcı'yı senden seneler önce , cemaatin hedefine oturtulmamış, devlet mekanizmasının merkezinde olduğu dönemde yazdılar. Şimdi onlar ya cezaevinde, ya da çoktan unutulup gittiler; seni "en kahraman rıdvan" ilan eden sistemin çarkları arasında ezilerek.

Kaç senelik gazeteci imiş Mehmet Baransu?

10 seneyi geçmiş.

Ve bu kadar senelik gazetecilik yapan Baransu, Hanefi Avcı'nın geçmiş maceralarını yeni keşfetmiş ve geçen katıldığı televizyon programında belirttiği üzere Hanefi Avcı'nın bu yönlerini "bilmiyormuş".

Baransu'nun ergenleşme dönemi, Hanefi Avcı'nın yandaş medya tarafından "makbul insan" ilan edildiği döneme denk gelmiş olmalı ki, Baransu'nun Hanefi Avcı'nın Diyarbakır ve Mersin günlerinden ve bunlarla ilgili iddialardan haberi olmamış.

Bu cahil gazeteci şimdi "kahraman" gazeteci olarak gözümüze sokuluyor.

Mehmet Baransu'nun kahramanlığı da, gazeteciliği de önemli iddialardır; araştırılması gerekir.

Bu iddiaların doğruluğunun tespit edilmesi adına "Ergenekon" sürecinde belli odaklarca "bavul bavul belge" beslenen Baransu'nun şu soruyu cevaplamasını bekleriz.

"Ergenekon" sürecinde resmi ve doğruluğu kabul edilmiş diplomasi yazışmaları ile değil; şaibeli onlarca belgeyi, isimsiz ihbar mektuplarını delil diye yayınladınız, savcılıklara servis ettiniz.AKP'nin ABD'ye şikayet edilmesini konuşan İlhan Selçuk , Mustafa Balbay gibilerini bu sözlerinden dolayı darbecilikle suçladınız.

Peki ala "Mösyö"....

Aynı şekilde ABD Büyükelçilik yazışmalarında AKP hükümetinin çeşitli unsurlarını ABD'ye şikayet eden bizzat AKP içindeki odakları da "Ergenekon"culukla manşete çekebilir misin Baransu?

Ekranlarda "en kahraman Rıdvan" pozlarında atıp tutuyorsun...

Mesela; ABD büyükelçilik yazışmalarında, Hanefi Avcı'nın Abdülkadir Aksu tarafından, Erdoğan'a ulaşabilecek yolsuzluk iddialarının üzerine gittiği için görevden alındığı yolundaki tespitleri yazabilir misin? (Yazışma No :
05ANKARA3199)

Konun Hanefi Avcı ve sen de gazeteci değil misin, ey "en kahraman Rıdvan"

Aksu hakkında yazışmalarda geçen; uyuşturucu ticaretinden, genç kızlara düşkünlüğüne kadar onlarca iddiayı kalemine dolayabilir misin?

Yoksa bunu yapabilmen için Aksu'nun da önce sahiplerin tarafından hedefe oturtulması mı lazım?

Wikileaks belgeleri sana bavulla gelseydi yayınlayabilir miydin?

Açık İstihbarat olarak iddia ediyoruz;

Wikileaks belgeleri bavulla Baransu'ya gelseydi tek satırı dışarı sızmazdı.

Bu iddianın kanıtı basit...

Baransu iddia ettiği gibi doğrunun peşinde olan bir cesur gazeteci olsaydı...

Bırakın tartışmalı, diplomasi dedikodusu tonundaki büyükelçilik yazışmalarını; "Ergenekon"'un resmi mahkeme tutanaklarından onlarca haber yapardı.

Ama "Ergenekon" sürecini kurgulayanların onlarca şaibeli iddiasını yayınlayan Baransu , "Ergenekon" tutanaklarından tek satır yayınlamadı.

Yayınlasaydı;

"Ergenekon" savcıları hakkında da, Erdoğan hakkında da, yaşanan bu sürecin arka planında dönen onlarca entrikaya dahil de Wikileaks'ı sollayacak onlarca şey öğrenirdiniz.

Keşke Baransu söylediği kadar "gazeteci", iddia ettiği kadar cesur olsaydı.

O olsa olsa "Gladio''nun "en kahraman Rıdvan"'ı.Açık İstihbarat / 1 Aralık 2010

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Hostgator Discount Code