27 Aralık 2010 Pazartesi

LONDRA'DA İLGİNÇ DENKLEM

"Tayyip Erdoğan'ın gizli kasası" olarak bilinen Remzi Gür; USİDER'in Londra'da 2 milyon 600 bin Sterlin'e aldığı dört katlı binayı, yıllık 1 Sterlin'e, yani 2 lira 40 kuruşa kiraladı. Aydınlık'ın ortaya çıkardığı bu çarpıcı haberin ayrıntıları...

9 Kasım tarihinde Londra'da "2010 Yılın Devlet Adamı" ödülünü alan Abdullah Gül, bir gün sonra; Yunus Emre Türk Kültür Merkezi'nin açılışını yaptı. Açılışta, Abdullah Gül'ün yanında "Tayyip Erdoğan'ın gizli kasası" olarak bilinen Remzi Gür de vardı. Törende konuşan Gül, 4 katlı binayı satın alan Remzi Gür'e teşekkür etmeyi unutmadı.


Aydınlık dergisinin Londra Tapu Kayıtları Dairesi'nde yaptığı araştırma sonucu ilginç bağlantılar ortaya çıktı. Remzi Gür'e ait olduğu söylenen binanın, gerçekte "Uluslararası Sivil Toplumu Destekleme ve Geliştirme Derneği"ne ait olduğu belgelendi.


USİDER 6.2 MİLYON LİRAYA ALDI
Tapu kaydında USİDER'e ait olduğu belirtilen binanın mülk değeri de 2 milyon 600 bin Sterlin, yani 6.2 milyon lira olarak gösterilmiş.17 Temmuz 2009 tarihinde bu bedeli ödeyen USİDER 5 gün sonra da binanın sahibi olmuş.

REMZİ GÜR 2,5 LİRAYA KİRALADI
Aydınlık, USİDER ile Remzi Gür'ün şirketi arasında, 29 Temmuz tarihli -henüz imzalanmamış- bir kira sözleşmesine de ulaştı. Sözleşmenin kiracı bölümünde; "Türk-Birleşik Krallık Kültür ve Eğitim Merkezi" adlı özel bir şirket yer alıyor. Yöneticileri arasında Remzi Gür'ün de bulunduğu bu şirket, Lonra'nın göbeğindeki dört katlı binayı, yıllık 1 Sterlin, yani 2 lira 40 kuruş karşılığında kiralıyor.

Remzi Gür'ü tanıyoruz: "Tayyip Erdoğan'ın gizli kasası." Peki, "Uluslararası Sivil Toplumu Destekleme ve Geliştirme Derneği" neyin nesi?

PARALAR ÖRTÜLÜ ÖDENEKTEN
Bu soruyu da Hanefi Avcı yanıtlıyor. "Haliç'te Yaşayan Simonlar" adlı kitabın 559. sayfasında bu dernekten bahseden Avcı, USİDER'in İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi tarafından kurulduğunu, finansmanının da Başbakalık örtülü ödeneğinden sağlandığını belirtiyor. USİDER'in başına da "Kozanlı Ömer" kod adlı ya da gerçek adıyla "Osman Hilmi Özden"in getirildiğini belirten Avcı, Kozanlı Ömer'in "Emniyet teşkilatının sivil imamı" olduğunun da altını çiziyor.

DENİZ FENERİ BAĞLANTISI
USİDER'in İstanbul'da yaşayan genel başkanı da Yusuf Atalay. Atalay, daha önce de Deniz Feneri Derneği'nin genel başkanlığı görevini yürütüyordu. Aynı zamanda bir hukukçu olan Yusuf Atalay, halen; Kanal 7 televizyonu ve kanalın yönetim kurulu başkanı Zekeriya Karaman'ın avukatlığını yapıyor.


ULUSAL KANAL / 13 Aralık 2010

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Hostgator Discount Code