12 Aralık 2010 Pazar

CIA ajanından özel temaslar

Mark Parris Şubat 2005’te MİT’çi Sönmez Köksal, TESEV’ci Can Paker, TRT’ci Cem Duna, gazeteciler Hasan Cemal ve Cengiz Çandar’la Bebek’te gizlice buluşmuştu.

ABD’nin Türkiye büyükelçisiyken bazı bürokratlar ve medyadan isimlerle yaptığı gizli görüşmeleri dikkatlerden kaçmayan Mark Parris, WikiLeaks belgelerinin yayımından sonra yine Ankara’ya geldi. Parris, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu ve enerjiden sorumlu Müsteşar Hakkı Akıl’la gizlice görüştü.


CIA ajanı yine Ankara’da
WikiLeaks belgelerinin yayımlanmasının hemen ardından Türkiye sürpriz bir ismi ağırladı. NTV’nin haberine göre, ABD’nin eski Ankara Büyükelçisi Mark Parris, sessiz sedasız Ankara’ya geldi temaslarda bulundu. Mark Parris’in görüştüğü isimler arasında Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu ve enerji konularından sorumlu Müsteşar Yardımcısı Hakkı Akil var.

Gizli toplantı!
Emekli olduktan sonra çeşitli Amerikan düşünce kuruluşlarına ve şirketlerine danışmanlık yapan Parris’in görüşmelerini resmi bir görevle değil, kişisel ilişkileri çerçevesinde gerçekleştirdiği iddia edildi. Bilindiği gibi, YENİÇAĞ, Mark Parris’in de katıldığı Bebek’te gerçekleştirilen gizli buluşmayı gündeme taşımıştı. 18 Şubat 2005 tarihinde Bebek’teki İtalyan lokantasında, MİT eski Müsteşarı Sönmez Köksal, Milliyet gazetesi yazarı Hasan Cemal, o tarihte DB Tercüman’da yazan Cengiz Çandar, Soros destekli TESEV’in yönetim Kurulu Başkanı Can Paker, TRT eski Genel Müdürü Cem Duna ve ABD’nin o tarihte eski Ankara Büyükelçilerinden Mark Parris, bir araya gelmişti. Bu toplantıda nelerin konuşulduğu ise bugüne kadar gizlendi.


11/12/2010 - 22:50:26 / YENİÇAĞ

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Hostgator Discount Code