30 Ekim 2010 Cumartesi

AKP-PKK gizli hattı ve Tantan’ın ifşası!

PKK’nın artık fiilen İmralı’dan yönetildiği kanıtlanmıştır. Ateşkesin ilanı gibi son ateşkes kararının uzatılması da Öcalan’ın emriyle olmuştur.

Şekilde görüldüğü gibi AKP iktidarı bölücübaşının hücresinden örgütünü yönetmesine izin veriyor!


Bu arada Öcalan’ın Hakkaride’ki malum mayın tuzağına ilişkin beyanı da korkunç bir hakikatı açığa çıkarmıştır.

Ne diyor Öcalan?

Hakkari’de görüşmeler bombalanmıştır!

Evet bizzat Öcalan yapılan gizli görüşmeleri ifşa ediyor!


Bunun anlamı AKP ile PKK arasında müzakere sürecinin yürütüldüğüdür!


Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek’le Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in ancak Hakkari’deki bombalamayla tesadüf eseri ortaya çıkan PKK pardon BDP’lilerle var olan randevuları da bu gizli ilişkinin en son kanıtıdır.

AKP referandumda olumsuz etkilenmemek için gizlediği görüşme maratonunu bizatihi Öcalan’a inisiyatif vererek sürdürüyor.

Son tablo ile ilgili olarak güvenlik uzmanı olan İçişleri Eski Bakanı Sadettin Tantan dün bana konu ile alakalı olarak şu önemli değerlendirmeyi yaptı:

1) AKP, PKK ile kan davalı olursa iktidarda kalamayacağını biliyor zira PKK’nın ardındaki güç küresel emperyal güçtür, dolayısı ile AKP bugüne kadar PKK ile hiç ama hiç kan davalı olmamıştır ve bundan sonra da olmayacaktır.

2) PKK sorunu bu ülkede dayatılarak yaratılan yapay bir sorundur ve onunla taviz vererek değil, mücadele ederek başa çıkabilirsiniz! Verilecek her taviz yeni tavizlere davetiye çıkarır ve bu yolun sonu da Bağımsız Kürdistandır.

3) AKP 8 yıllık iktidarında 2002 sürecinde sinen ve yılgınlığa düşen PKK’ya psikolojik ortam hazırladı yani moral kazanmasına zemin yarattı.

4) Gelinen nokta, artık açık ve net olarak ortada olduğu gibi İmralı ile pazarlık sürecidir ve maalesef Türkiye bir süredir gizlice bunu yapıyor.

5) AKP, bunu açıktan yani mertçe yapmıyor ve devletin en temel bürokrasinini kullanarak yapıyor. Amacı referandum sürecinde yaptıkları gibi sıkıştıklarında halka dönüp, biz yapmadık devlet yaptı demek yani riyakarlıktır.

6) Oysa hükümetler devletlerin direksiyonu yani en temel fonksiyonlarıdır. Dolayısı ile kaza olursa bunun sorumlusu da elbette direksiyonu elinde tutanlar yani iktidarda olanlardır. İşte AKP o sorumlulukdan sıyrılmak için burada da takıyye yapıyor!

7) AKP epey bir zamandır çeşitli kanallar ile Öcalan’la müzakere halindedir ve göreceksiniz bu müzakerelerin öyle ya da böyle bir şekilde fiilî yansımaları olacaktır.

8) PKK bugün sadece uluslar arası arenada tescil görmüş bir örgüt değildir, aynı zamanda 25-30 milyar doları kontrol eden bir ekonomik potansiyele ulaşmıştır.

9) Hal bu iken AKP bu noktada hiçbir girişimde bulunmamış ve PKK’nın üstüne gitmemiştir.

Sadettin Tantan’ın özet olarak sunduğumuz bu bakış ya da görüşlerini iz’an sahibi kim abartılı bulabilir!

Yahu çocukları bile okula göndermemekten söz edebilen şu BDP’li güruha Başbakan ve Cumhurbaşkanının bir söz etmemesi manidar değil midir?

Başbakan, onlara cevap vereceğine hükümetinin sözcüsü ile Adalet bakanını gizlice BDP’lilerle bir araya getiriyor!

Referandumda evet diyen sözde milliyetçi kardeşlere bu tabloyu armağan ediyorum!


Sabahattin ÖNKİBAR / YENİÇAĞ GZT. / 21 Eylül 2010

http://www.yg.yenicaggazetesi.com.tr...hp?haber=14970

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Hostgator Discount Code