15 Haziran 2010 Salı

Mutad Soru : "Çevik Bir Nerede?"..

Yeni Cevap Okuyan'dan...


28 Şubat post-modern darbesinin sembol ismi Çevik Bir'in nerede olduğu sorusu ; "Ergenekon" sürecinin kadim sorularından. Güya "darbe" yargılayanların, darbeyi bizzat yapmış olanları es geçerken , darbe yapmayı planlayanlarla yaptıkları görüşmeleri not alanları yıllardır içeride tutması , "Herkes burada Çevik Bir nerede?" sorusunun her cenahtan sorulmasına neden oluyor.


"Ergenekon" savcılarına verdiği bir ifade dışında hiç bir yerde adı geçmeyen Bir'in iktidarın şefkatli ve sıcak sularında seyrettiği biliniyordu fakat Beyaz TV'de ki programda Yaşar Okuyan bu konu ile ilgili daha ayrıntılı bilgiler sundu.


Beyaz TV'de ; Vakit Gazetesi Ankara temsilcisi Serdar Arseven ve Yaşar Okuyan'ın katıldığı Sağ Duyu isimli programda Okuyan'ın ve Arseven'in açıklamaları dikkat çekiciydi.


"Ergenekon" sürecinde Çevik Bir'e dokunulmadığına dikkat çeken Okuyan; Bir'in , AKP'den yerel seçimlerde aday adayı olan bir işadamının danışmanlığını ve aynı zamanda harem selamlık faaliyet gösteren bir otelin pazarlamasını yaptığını belirtti.


Arseven ise bunun üzerine; hakkında yazdığı yazılar üzerine Bir'in kendisini aradığını ve


"Siz bana yükleniyorsunuz ama ben Somali'deki görevim sırasında tek vakit namazımı kaçırmadım"


dediğini söyledi. Arseven; Bir'in bu sözlerini aktardıktan sonra şu yorumu yaptı:


"Anlaşılan şeriat gelse, bunlar bizden önce camiye bacadan girecek"


28 Şubat'ta sahnedeki rolleri ile sahneden indikten sonra üstlendikleri roller arasındaki makas ; AKP'yi iktidara getiren 28 Şubat sürecinin senaristlerini deşifre etmek adına önemli ipuçları içeriyor. "Çevik Bir nerede?" sorusu bu bağlamda daha çok sorulacağa benziyor.
Açık İstihbarat / 13.6.2010

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Hostgator Discount Code