18 Haziran 2010 Cuma

AKP ve İsrail'in Bağları

Tarih: 01.Mart.2003


Vaka: ABD askerlerinin Irak işgal ve katliamlarını daha rahat ve ucuza yapmaları için TBMM'de oylanacak tezkere oylamasında, AK Parti'den Tayyip Erdoğan, Abdullah Gül, Bülent Arınç, Mehmet Ali Şahin'in "evet" oyu kullanacağını söylemesi ve kendi AKP milletvekillerinin de "evet oyu" kullanması telkin ve baskılarına karşı, AKP içinden Abdüllatif Şener'in "hayır" oyu yönündeki muhalefetinin etkisi ve Meclis'te yer alan diğer CHP ve MHP milletvekillerinin "hayır" oyu ile ABD askerlerinin Türkiye'ye konuşlanma ve Türkiye üzerinden Irak'a girip Müslümanlar'ı öldürme ve Türk askerinin bu kirli kanlı savaşa sokulma tezkeresi reddedildi.


Tepki: Müslümanlık'tan ve mağduriyet üzerinden politika yapan AKP yöneticileri ve Tayyip Erdoğan, Irak'ta ABD ve Küresel Siyonist güç tarafından öldürülen 1,5 milyon Müslüman Iraklı'yı görmedi. Utanmadı. O gün o tezkereye "evet" oyu verilmesi yönündeki baskı ve kararından dolayı Irak'tan ve Türk halkından özür dilemedi.


Tarih: 04.Temmuz.2003


Vaka: Irak'ta Türk Subayının ve askerinin başına ABD askerlerinin öncülüğünde çuval geçirildi.


Tepki: ABD'ye diplomatik "nota" verilemedi. Çünkü bu "müzik notası" değildi.


Tarih: 21.Ekim.2007


Vaka: Irak Cumhurbaşkanı Talabani "PKK'lı değil, Türkler'e bir kedi bile teslim etmeyiz" dedi.


Tepki: Türkiye cumhurbaşkanı Abdullah Gül bu olaydan sonra Talabani ile kırk yıllık dost gibi "sarmaş dolaş" pozlar verdi.


Tarih: 31.Mayıs.2010


Vaka: İsrail ordusu uluslararası sularda Türk bandıralı gemiye saldırdı ve el koydu. Türk sivilleri öldürdü.


Tepki: İsrail'e nota ve/veya ültimatom verilemedi. Türk hükümeti "de facto/fiili" tepki veremeyeceği için ABD Devlet Başkanı Obama'dan sorunu çözmesi için, "abilik" yapması için ricacı oldu.


TBMM'de yayınlanacak deklarasyona AK Parti meclis grubu, yani hükümet imzalamadı, Meclis'te kriz çıktı. Muhalefet partileri ortak basın açıklaması yaptıkları sırada, iç siyasette sorun yaşamamak için AKP grubu imzalamak zorunda kaldı.


Ama İsrail'e mesaj verilmiş de oldu: "AKP İsrail'e karşı deklarasyon imzalamak istemedi."


Sonuç: Yahudi Cesaret Ödülü'nü alan tek Müslüman olan "Başbakan Erdoğan'ın da bu ödülü aldığında övündüğü, şu süreçte de bu ödülünü iade etmediği de hatırlandığında, İsrail ve ABD ile kol kola yürümüş bir hükümetin siz Müslümanları ve Türkleri sistematik bir biçimde öldüren İsrail yada ABD'ye tavır koyabileceğini ve somut yaptırımlarda bulunabileceğini düşünebiliyor musunuz?


Lafla peynir gemisi yürümez..! Devlet, hiç yönetilmez..!


(Açık İstihbarat : Bu yazının AKP'nin İsrail'le olan ticari bağlarını, Erdoğan'ın yükseliş sürecinde rol alan İsrail'li danışmanları ve Ofer skandalı gibi skandalları içermediğini hatırlatırız)


Tevfik Bir - Blog
16.6.2010 / AÇIK İSTİHBARAT

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Hostgator Discount Code