6 Mayıs 2010 Perşembe

Hainlerle içtiğiniz viskileri unuttunuz mu paşam?

Yurdun dört bir yanından her ocağa kor alevler düşmeye başlayınca, sıra sıra al bayrağa sarılı şehit cenazeleri gelince Genelkurmay Başkanımız sayın İlker Başbuğ kükremiş:


“Mütareke basını dahi bu kadar hain değildi”


Öyle sert mesajlar vermiş ki sanırsınız bu sefer terör belasını kökünden kazıyacak. Ama paşamın demecini okuyunca zannediyorsunuz ki; “hain medya mensupları almış silahı eline basmış sınır karakollarımızı!”


Mazeret bulma ve yaratma değil de icraat koltuğunda oturan hem de TSK'nın komutanı olan İlker Paşa tamamen basına cevap vermiş, basının iddialarını çürütüp onlara hakaret ederek yanan kalplere su dökeceğini zannetmiş.


Şimdi, sayın paşam o “hain” ilan ettiğiniz basının mensupları uzaydan gelmedi. Hepsi farklı görevlerde farklı medya organlarında bir zamanlar sizlerle ballım güllüm idiler. O isimler-hele bazıları var ki tüm karanlık geçmişlerine rağmen -sizin (yalnızca şahsınızı kastetmiyorum) neredeyse kankanızdı…


Bundan seneler öncesini hatırlayın; şu 28 Şubat sürecine, hatta daha da gerilere gidin. Özel odalarda, yemeklerde, salonlarda buluştuğunuz günlere gidin. Viskilerinizi yudumlayıp ülke üzerinde ahkam keserken, onlarda ne kadar kuzu kuzu dinliyorlar, siz şak diye emrediyor onlarda tak diye yazıyorlardı. Hem de ne yazılar;


Üst perdeden “laiklik elden gidiyor”, “kahrolsun şeriat”, “yobazlar” vs...vs...Birde en derin siyasi konuları konuştuğunuz zaman size öyle sadıktılar ki gazetelerine bir asker şapkası koyup isminizi vermeden “asker diyor ki” başlığını atıp ülkeye ne biçim korku salarlardı değil mi?


Ha !


O sizden akreditasyon alma rekabetleri. Medyada askerin en güvendiği ve en yakın olma gazetecisi avantajları. Gazete patronları ile yaptığınız görüşmeler ve terfi ettirdiğiniz gazeteciler...


Siyasilere çeşitli vesileler için gönderdiğiniz elçi gazeteciler. Birçoğunu nasıl kullanacağınızı çok iyi bilirdiniz. Kim nerde hangi ihaleleri takip eder hangi terör örgütü ile geçmişte nasıl bir bağlantısı var, hangi yabancı servisler tarafından kullanılırlar, kimlerin hesaplarına nerelerden ne kadar para yatar?


Ha!..


Paşam ne güzel günlerdi değil mi o günler? Uslu çocuklar gibi her denileni yaparlardı. Çekerler viskilerini sizin kızacağınızı tahmin ettiklerini sandıkları soruları bile soramazlardı. Viski kardeşliği böyle birşeydi işte!...


Şimdi ne oldu?


Patron değişti.


Ey!.. Paşam veya paşalarım ben bu ülkede yaklaşık 25 senedir gazetecilik yapan bir fani olarak, Türkiye’de bir tek kökü yerli olan medya organı olmadığını biliyorum da siz mi bilmiyorsunuz?


O hain ilan ettiğiniz gazeteler AB fonları ve CIA ödenekleri ile kurulduğunda aklınız neredeydi? Bu mütareke basınından daha da hain olan basın Türkiye’de cirit atacağını, neye hizmet edeceğini çocuklar bile bilirken siz bu işe laikliğin elden gitmesi kadarda mı kafa yoramadınız? O sıralar çok mu meşguldünüz? Düşman bir ülke ile savaşıyordunuz da bizim mi haberimiz olmadı?


Eşeğini dövemeyen semerini döver misali. Sıkıysa bu hainliği yapanlara değil de yaptıranlara günün bir göstersenize? Bunlar bugün onların, yarın başkalarının başka bir günde başka birilerinin kiralık kalemleri oluverirler.


Söylediklerinizin altında da kalmadılar. Sizi “esas hain” ilan ettiler. Benim çok içim yandı, çok gururuma dokundu. Sizi bilmem!..


Devam edelim...


Habur’dan PKK'lı teröristler güle oynaya girerken aklınız neredeydi. EMASYA kaldırılırken, açılım maçılım yapılırken süt dökmüş kedi gibiydiniz.


Bu milletin vergileri ile en iyi okullara okudunuz kurmay oldunuz. En iyi şartlarda yaşıyorsunuz. Bunlarda gözümüz yok Peygamber ocağımıza daha da iyileri yakışır. ”Başörtülü” diye ordu evlerine almadığınız o eli hamurlu şehit analarımız yine küsmezler ellerinde avuçlarında canlarında bağırlarında ne varsa sizin için feda ederler.


Amaaa..


Siz hala tetiği çekenler yerine çektirenlerle baş edemiyorsanız. Hala paslaşa paslaşa kayıkçı kavgası yapıp bu milleti avutmaya çalışıyorsanız şefkatli bir ana tokadı yiyeceğiniz günler çok yakındır. Aynen annelerin kötü yoldaki çocuklarını adam ettiği gibi bu millet sizi de adam eder haberiniz olsun.


Bir daha hatırlatayım isterseniz. Biz Türkler ne deriz?


Besle kargayı oysun...........
Ahmet Takan / avazturk.com / 3 Mayıs 2010

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Hostgator Discount Code