18 Mayıs 2010 Salı

“Çevik Bir AKP’nin iktidara gelmesi için kefil oldu”

“Balansçı Çevik Bir, AKP’nin iktidara gelmesi için kefil oldu”


MHP’li Meral Akşener, Türk ordusunun yöneltilen eleştiri ve saldırılarla lime lime edildiğini söyledi. Akşener, “12 Eylül döneminde hiçbir Ülkücü gördüğü onca işkenceye rağmen ordusunu AB komiserine şikayet etmedi. Bugün anayasayı değiştirmek isteyenler, 1982 Anayasası’nın kabulü için çaba sarfettiler. 28 Şubat’ın öne çıkan ismi dönemin Genelkurmay 2. Başkanı Org. Çevik Bir, AKP’nin yolunu açtı” dedi.


Akşener’den şok iddia!


28 Şubat sürecine ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulunan TBMM Başkanvekili MHP’li Meral Akşener, emekli Orgeneral Çevik Bir’in AKP’nin iktidara gelmesi için kefil olduğunu ileri sürdü


Fatih ERBOZ


TBMM Başkanvekili MHP’li Meral Akşener, konferans vermek ve ziyaretlerde bulunmak üzere gittiği Erzurum’da 1982 Anayasası ve 28 Şubat süreci ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleşen konferansa, Akşener’in yanısıra MHP Milletvekili Zeki Ertugay, Erzurum İl Başkanı Zekai Kaya ve çok sayıda partili katıldı. Akşener, konferansta konuşmasına AKP Hükümeti’ni eleştirerek başladı.


Tek bir ülkücü itirafçı olmadı


Darbe yapmak isteyenlere karşı rahat konuşulduğunu ifade eden Akşener, işkencelere rağmen hiçbir ülkücünün Avrupa Birliği’ne ordusunu şikayet etmediğini ifade etti. Akşener, şöyle dedi: “Lime lime edilen bir Türkiye Cumhuriyeti ordusu var. Ben 12 Eylül’de Kocaeli’nde Karabük sandıklarının takibini yapan ağabeyin kız kardeşiyim. Bıyıkları kerpetenle yolunmuş, ağzı kan içinde arkadaşlarımı gördüm, onlar itirafçı olmadılar. Öyle arkadaşlarımı gördüm ki ranza telleriyle işkenceler yapılmıştı. Tek bir ülkücü, tek bir Milliyetçi Hareket Partisi mensubu Türkiye’yi kontrole gelen Avrupa Birliği komiserlerine ordularını şikayet etmediler.” Akşener, anayasayı değiştirmek isteyenlerin bir dönem 1982 Anayasası’nın kabul edilmesi için çaba sarfettiğini iddia etti.


Akşener, şunları söyledi:


Masaların altına saklandılar


“Şimdi Anayasa değiştirerek darbecilerin önünü kestiklerini iddia edenler o dönemde ne yapıyordu? Bu arkadaşlar her düdük çaldığında masanın arkasına saklandılar. Masanın altında günlerin geçmesini beklediler. Sonra sivil toplum örgütlerinin ve kanaat önderlerinin aracılığıyla kudretli generallerin o döneminden nasıl faydalanabiliriz diye çalıştılar. 82 Anayasası’nın kabulü için gayret sarfettiler. Ben o zaman öğretmendim. ‘Hayır’ oyu verdiğim için soruşturma geçirmiştim. O zaman hatırlatmak lazım, 12 Eylül’de burnunuz kanamadı. 12 Eylül’ün kudretli paşalarıyla el sıkıştınız. Eğer postal yalamak gibi bir kavram varsa bu sizin işinizdir” diye konuştu. 28 Şubat’ın öne çıkan isimlerinden emekli Orgeneral Çevik Bir için “balans ayarcısı arkadaş’ ifadesini kullanan Akşener, Çevik Bir’in AKP’nin iktidara gelmesi için kefil olduğunu ileri sürdü.
17.5.2010 / YENİÇAĞ GZT.

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Hostgator Discount Code