16 Mayıs 2010 Pazar

Bir Demokrasi Nasıl Çalınır?

Demokrasiyi "Kürtçülük" ekseninin ötesinde algılayamayan AB-D fonlu "entellektüellerin" istila ettiği Türk medyası seçimlerle ile ilgili belgelenen bir çok usulsüzlüğün üzerine gitmedi.
Sözkonusu etnik hakları olunca Türkiye'nin başında boza pişiren; Gürcistan'daki seçimlerdeki şaibeleri raporlayan AB'nin AKP iktidara geldi diye bir uluslararası parti düzenlemediği kaldı.


Muhalafet olma iddiasındaki Deniz Baykal; kendisine verilen demokrasi görevi doğrultusunda, bir siyasetçinin namusu olması gereken seçim şaibelerini tek bir gün bile gündeme taşımadı.


Kendisi; AKP'nin kötü bir kopyası olarak, Tayyip Erdoğan ne açılım yapıyorsa, peşisıra bir kere de kendisi açmakla meşgul.


MHP'nin ise Meclis'e girmeye şükreden hali, DTP ile el sıkışan tablo ile birleşince TBMM bir demokrasi arenasından çok, birilerinin "demokrasi projesine" benzemekte.


Bu ülkede siyaseti Millet'in değil, Devlet'in şekillendirdiğini ve Millet'le Devlet arasındaki dengelerin tehlikeli biçimde bozulduğunu gözlemliyoruz.


Aşağıdaki videoda ABD'deki oyların çoğunun sayımında kullanılan elektronik oy sayım makinalarında nasıl hile yapılabildiğini ortaya koyan belgeselden bir bölüm görüyorsunuz.


Büyük bir Türkiye'ye dönüşen ABD'de de medya seçim sonuçları ile ilgili şaibeleri hasır altı ederken, bilinçli vatandaşlar bu şaibelerin üzerine giderek, demokrasilerini kurtarmaya çalışıyorlar.

Türkiye'de sözkonusu elektronik sistemler kullanılmıyor fakat ileride kullanılması gündemde ve şimdiden bu iş için Türkiye'ye giriş yapan firmalar mevcut.


Türkiye'de kullanılan ve seçim sonuçlarını rekor hızda ilan eden merkezi bilgisayar sistemi ile ilgili bir çok iddianın ise hiç bir şekilde üzerine gidilmedi. Kamuoyu hala CHP'nin konu ile ilgili oluşturduğu komisyonun raporunu açıklamasını bekliyor.


Bizler aşağıdaki videodaki insanlar kadar bile şanslı değiliz; çünkü sözkonusu Türk Ordusu; MGK; MİT, Emniyet , vs. oldu mu "şeffaflık" talep eden sözde aydınlar AKP'yi %40+7 ile iktidara taşıyan seçim sonuçlarını kontrol eden Yüksek Seçim Kurulu ve kullandığı sistemler hakkında tek bir şeffaflık talebinde bulunmuyorlar..


Demokrasi; "işimize gelenler kazandı" ortamında , demokrasi adına feda edilebilir bir metaya dönüşmüş durumda.


Bu ülkenin namuslu insanlarının, muhabirlerinin ve yazarlarının; bir demokrasinin en temel namusu olan oy namusuna sahip çıkması gerekiyor.


Aksi takdirde her türlü siyasi icraat, atama, karar büyük bir namussuzluk bulutu içerisinde tepemizde Demokles'in Kılıcı misali asılı duracaktır.


Elektronik ortamlarda toplanan ve sayılan oyların manipülasyona ne kadar açık olduğunun kanıtı olan aşağıdaki videoyu izlerken Türkiye'de "demokrasi projesini" kimlerin kimin adına yönettiğini daha derinden düşünmeniz dileği ile.
VİDEO İÇİN:

http://www.acikistihbarat.com/Haberler.asp?haber=7301


Açık İstihbarat  / 15.01.2008

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Hostgator Discount Code