3 Nisan 2010 Cumartesi

Bu yazıyı saklayın

Kuzey Irak bombalanıyormuş: Yalan...


PKK 30 ölü vermişmiş: Yalan...


Operasyon yapılacakmış: Yalan...


Borsa düşmediğine göre, bunlar olmuyor; olmayacak demektir.


Tek gerçek var: Kuzey Irak'ta Kürt devleti kuruldu. Türkiye bu gerçeğe razı edilecek.


Siz, PKK'nin 2003 yılından beri ağır ağır beslenmesini, militanlarını yeniden toplamasını, sokakları ele geçirmesini tesadüf mü sanıyorsunuz? PKK'nin tereyağından kıl çeker gibi karakollarımıza baskın yapıp askerlerimizi bile esir etmesini rastlantıya mı bağlıyorsunuz?


Ortada, Amerika'nın yönettiği geniş hedefli bir operasyon var.


Önce 'Kürt devleti kurulmasını savaş sebebi sayarım!' diyen Ecevit hükümeti çökertildi.


AKP iktidara getirildikten sonra da PKK yeniden canlandırıldı. Sebebi şu: PKK, Türkiye'yi can derdine düşürecek. Böylece de Kuzey Irak'ta kurulacak Kürt devletine razı edecek.


Bu gelişmeler karşısında da hükümet şunu diyecek: Ey Amerika, sen bu PKK belasını hallet, biz de Kuzey Irak'ta Kürt devleti kurulmasına ses çıkarmayalım.


Plan budur; oyun budur...


PKK bunun için harekete geçirilmiştir.


Türk ordusu bu oyunun farkındadır. Bu yüzden de Genelkurmay Başkanı Büyükanıt ABD'yi hedef alan dolaylı açıklamalar yapmıştır.


AKP hükümeti de bu planın içindedir.


Güneydoğu halkı da bu planı bilmektedir ve o yüzden de AKP'ye bütün güçleriyle destek vermektedirler. Referandumda, bölgeden yüzde 95'ten fazla evet çıkmasının sebebi budur.


İddiamı tekrar ediyorum: PKK; Türkiye üzerinde baskı yapmak üzere yeniden silahlandırılmıştır. Hükümet, içeride PKK'nin önünü kesecek hiçbir önlem almamıştır. PKK'lı mezarlarına terör örgütünün sembolleri işlenmiş, polis de adliye de bunları yok saymıştır. Meydanlar; PKK'lılara açılmış ama polis ve savcılar bunları görmezden gelmişlerdir. İçeride bu kadar hareket alanı yaratılan PKK da militan derlemiş; halkı yanına çekmiş; sonra da vurmaya başlamıştır.


Bu saldırı ne zaman duracak?


Türkiye, Kürt devletine razı olduğu zaman.


İşte o zaman ABD; PKK'nın ortadan kaldırılması için harekete geçecektir.


Güney sınırımızda Kürt devleti kurulduktan sonra PKK'nın olup olmaması fark eder mi?


Cevap kesin: O zaman PKK'yi bile arar hale geleceğiz.


Çünkü; bu kez PKK'nın bugün dolaştığı yerlerde bulunanlar; yanıbaşlarında Kürt devleti ile birleşmek için daha güçlü hareket edecekler. Bu isteklerinde uluslararası kamuoyu da onlara hak verebilecektir.


Sonuçta da bugün NATO'da ve Amerikan Genelkurmay Başkanlığı'nda kullanılan Türkiye'nin doğusunu Türkiye'den kopmuş gösteren o haritalar gerçeğe dönüşecek.


Şu an gazetelerdeki haberciler; televizyonlardaki cahil yorumcular işte bu acı gerçeği gözden kaçırma vazifesi yapıyorlar.
Rıza Zelyut / Güneş Gzt./ 27.10.2007

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Hostgator Discount Code