10 Mart 2010 Çarşamba

Zaferden Gaflete

1922'de Gazi Mustafa Kemal önderliğindeki Türk ordusu, imkansızlıkları alt edip, işgalci güçleri dize getirdi. Kanla kazanılan Zafer'in ardından yine Atatürk'ün önderliğinde bağımsız ve çağdaş Cumhuriyet kuruldu.



HEBA ETTİK


Ne var ki aradan geçen 85 yıl içinde siyasetten geçinenler sayesinde kazanımlarımızın çoğunu heba ettik. Türk'ü, üstün silah gücü ile yok edemeyen dış güçler, önce ekonomik sonra siyasi bağımsızlığımızı elimizden aldı.


PKK MECLİS'TE


İşgalci askerlerin yerini bu toprağın ekmeği ile beslenenler aldı. Dağa çıkıp 'Devlet kuracağız' dedi. AB sevdası ile bunların işini kolaylaştıran düzenlemeler yapıldı. İş çığrından çıktı. PKK'nın temsilcileri bile Meclis'e girdi.


DİLLER KÜREK GİBİ


Meclis'e giren bölücüler o kadar şımardılar ki, 30 Ağustos resepsiyonuna çağrılmadıkları için 'Genelkurmay bölücülük yapıyor' diyecek kadar dilleri uzadı.


ÇANKAYA'DAYIZ


Bir başka bölücü milletvekili ise 'Asker çağırmazsa çağırmasın.. Bizi davet edecek olanlar da var. 29 Ekim'de Çankaya'da olacağız' diyerek, Büyük Zafer'i kazananların kemiklerini sızlattı.




30.08.2007 / GÜNEŞ GAZETESİ

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Hostgator Discount Code