14 Mart 2010 Pazar

UTAN! Bir Subayın Daha İntihar Etti

Gazeteciler ülke gündeminde sürekli tekrarlanan olaylar için dosya açarlar ve gelişmeleri kişisel o dosya altına kaydederler. Böylece bir sonraki olay gerçekleştiğinde; geçmişle bağlantıyı kurmak ve okuyucuya bir perspektif sunmak kolaylaşır.


Artık ülkemizde gazetecilerin bir de "subay intiharları" dosyası var. Gün geçmiyor ki; ülkenin bir yerinden bir subay intihar haberi gelmesin. Bu haberleri; Aselsan/Havelsan gibi ordumuza yönelik hassas üretimlerin gerçekleştirildiği kurumlardaki mühendis intiharları ile yanyana koyduğunuzda; tablonun ciddi ve kapsamlı bir incelemeyi gerektirdiği açık.


Subaylarının başlarına geçirilen çuvallarının; dümendeyken üzerlerine atılan füzelerinin, helikopterindeyken taciz eden uçakların üzerine gitmeyenlerin; bu intiharların üzerine gidip kamuoyunu tatmin edici bir açıklama yapması gerekiyor.


Kırık kolların içinde sakladığınız yenlerin kolu nasıl çürüttüğünü hala göremediyseniz; bu vakaların üzerine gitmeye çalışanları çeşitli telkinlerle yolundan döndürmeye devam da edebilirsiniz. Daha önce yaptığınız gibi.


Korku cumhuriyeti bir şekilde telafi edilir ama korkaklar cumhuriyetinden çıkış yok. Seçim sizin.


Açık İstihbarat


---Üsteğmen Ünal Sarıoğlu'nun İntiharı ile İlgili Medyada Yeralan Haber---


Ankara'nın Polatlı ilçesinde Topçu ve Füze Okulu'nda görevli üsteğmen Ünal Sarıoğlu evinde intihar etti.


Polatlı'nın Şentepe Mahallesi'nde oturan evli ve 1 çocuk babası Üsteğmen İbrahim Ünal Sarıoğlu'nun neden intihar ettiği araştırılıyor. Yatak odasındayken tabancasını sağ şakağına dayayarak ateş eden Üsteğmen Sarıoğlu'nun kanları duvarlara sıçradı. Üsteğmen Sarıoğlu'nun gardrobunun açık olduğu ve cesedinin ise yatak odasında yerde olduğu öğrenildi.


SUBAY ARKADAŞLARI CESEDİ İLE KARŞILAŞTI


İntihar olayı, Üsteğmen Sarıoğlu'nun mesaiye gelmediğini öğrenen subay arkadaşlarının evine gelmesiyle anlaşıldı. Şentepe mahallesindeki evine gelen subay arkadaşları, komşuları ile birlikte kapıyı çaldı, ancak ses gelmeyince yatak odasının balkon camını kırıp içeri girdiklerinde genç üsteğmenin yatak odasındaki cesedi ile karşılaştı.


Üsteğmen Sarıoğlu'nun İlçe Tarım Müdürlüğü'nde mühendis olarak çalışan eşi Gül Sarıoğlu'nun ise Tarım Bakanlığı'nın Ankara'da düzenlediği Gıda Kontrolör kursuna katıldığı öğrenildi. Üsteğmen Sarıoğlu'nun 4 yaşında Alp isminde bir erkek çocuğu bulunuyor.


Talihsiz olay üzerine Polatlı Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Cumhuriyet Başsavcısı Veli San, İlçe Emniyet Müdürü Fatih Umutlu ile Topçu ve Füze Okulu'ndan bazı subay ve astsubaylar üsteğmenin evine geldiler. Üsteğmen Sarıoğlu'nun cesedi ise tabuta konularak Polatlı Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.


Üsteğmen Saroğlu'nun eşi, Gül Sarıoğlu olayı öğrendikten sonra hastaneye geldi. Gül Sarıoğlu'nun, sinir krizi geçirdiği ve sakinleştirici yapılarak müdahale edildiği bildirildi. Acılı kadın yanındakilerin yardımıyla güçlükle ayakta durabildi.


SON İKİ YILDAKİ İNTİHARLAR


Emekli Albay Birol Atakan (2 MAYIS 2007):
İstanbul-Ankara yolunda şüpheli bir trafik kazasında yaşamını yitirdi. Atakan'ın Ergenekon'la ilgili önemli bilgilere sahip olduğu iddia edildi. Albay Atakan'ın, Özden Örnek'e ait olduğu iddia edilen darbe günlüklerinin internete sızmasında ihmali ve kastı olabileceği iddia edilmişti.


Emekli Jandarma Albay Abdülkerim Kırca (10 OCAK 2009):
Ankara'da Etimesgut'taki evinde silahıyla intihar etti. 1998'de teröristlerle girilen çatışmada belden aşağısı felç olan Kırca'ya, 2004'te "Devlet Övünç Madalyası" verilmişti. JİTEM'in eski Diyarbakır Bölge Komutanı olan Kırca'nın adı Ergenekon soruşturmasında geçti.


Özel Harekât Dairesi Başkanı Behçet Oktay (27 ŞUBAT 2009):
Emniyet Özel Harekât Dairesi'nin 13 yıllık başkanı Oktay, 27 Şubat'ta tabancasıyla makamında intihar etti. Oktay'ın, Ergenekon soruşturmasında adının geçmesi ve hakkında medyada çıkan haberler nedeniyle zor günler geçirdiği ileri sürülmüştü.


(Açık İstihbarat : Medyada yeralan bu haberde, Behçet Oktay'ın makamında intihar ettiği şeklinde yanlış bir bilgi verilmiştir. Dikkatli okuyucularımızın da farkedip uyardığı üzere; Behçet Oktay, makamında değil Ankara'da arabasının yanında bir park yerinde "intihar etti". Oktay'ın ailesinin eski Adli Tıp Kurumu Başkanı Prof. Dr. Özdemir Kolusayın'dan aldığı bilimsel mütaalalarla da desteklediği iddiası* ise Oktay'ın ölümüne intihar süsü verildiği yönünde. Oktay'ın intiharı Ergenekon'un sürecinin en önemli meçhullerinden biri olarak tarihe geçti)


Kıdemli Yüzbaşı Olgun Ural (26 MART 2009):
Yalova'da beylik silahıyla başına ateş ederek intihar etti. Eğitim Komutanlığı'nda görevliydi. Ural'ın adı 1. Ergenekon davasında deliller bölümünde geçmişti. İntihar eden Ali Tatar'ın personel alımında görevli olduğu öne sürülmüştü. Ural, 2. Ergenekon iddianamesinin açıklanmasının ardından intihar etti. Sessiz sedasız gömüldü.


Emekli Albay Belgütay Varımlı (21 KASIM 2009):
Milli Savunma Bakanlığı Teftiş Kurulu'nun eski başkanı emekli Albay Belgütay Varımlı İstanbul Göztepe'de 9. kattaki evinin balkonundan atlayarak yaşamına son verdi. Varımlı'nın Sarıkız ve Ayışığı darbe planlarını deşifre eden subay olduğu iddia edilmişti.


Deniz Yarbay Ali Tatar (21 ARALIK 2009):
Yarbay Ali Tatar, amirallere suikast soruşturması kapsamında Poyrazköy'de ele geçirilen belgelere ilişkin 9 gün tutuklu kaldıktan sonra 16 Aralık'ta serbest bırakılmış ancak daha sonra hakkında tekrar yakalama kararı çıkmıştı. Bu karar üzerine Yarbay Tatar evinde tabancayla intihar etti.


12.03.2010 / Açık İstihbarat
---------------------------------------------------------------
http://www.medyafaresi.com/haber/31814/guncel-behcet-oktay-intihar-etmedi-iste-bunun-11-kaniti.html

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Hostgator Discount Code