23 Mart 2010 Salı

SKANDAL ANLAŞMA (6)

Milletin parasıyla yedirip içirdiler


Türkiye ile Irak, üç gün süren pazarlıkların ardından, terörle mücadele anlaşmasını imzaladı.


Anlaşmadan “sıcak takip” maddesi çıkarıldı. Çünkü Irak tarafı geri adım atmadığı için “sıcak takip” üzerinde uzlaşma zamana yayıldı.


Saçma sapan bir anlaşma, Başbakanlık’ta İçişleri Bakanı Beşir Atalay ve Irak İçişleri Bakanı Cevad Bolani tarafından imzalandı.


Bu görüşmelere başlandığında bu anlaşmanın aslında imzalanmayacağı gün gibi ortadaydı.


Bas bas bağırdık


“Bu milleti aptal yerine koymayın” diye.
Amaç aynı PKK koordinatörlüğü gibi PKK’ya ve Barzani’ye kış aylarına kadar zaman kazandırmak ve olayı sulandırmaktı.
Yöneticilerimiz ve bazı ABD yağdanlığı monşerler, Irak’ın, değil Irak Türkiye sınırını, kendi evinin önünü korumaktan aciz, kukla İçişleri Bakanı ve heyetiyle resmen tiyatro oynadılar.


ABD piyonu zibidileri milletin cebinden beş yıldızlı otellerde ağırlayıp yedirip içirdiler.


Ortada Irak mı var ki Irak adına bu heyet imza atsın.


Kargalar bile gülüyor.


Kaldı ki Başbakan Erdoğan’a ABD yetkilileri açıkça Irak’ın 3 parçaya bölündüğünü ve dayatma Kürdistan’ın kabul edilmesi gerektiğini telkin ederken, Ankara’da milletle alay eder gibi oyun oynanması kabul edilecek türden değildir. Bu tiplere millet alışverişte görsün dedirtecek türden bir anlaşma metnine imza attırdılar.


Neydi maddeleri?
* Anlaşmanın işleyip işlemediği ortak izleme komitesince denetlenecek

* 6 ayda bir koordinasyon toplantısı yapılacak

* PKK’nın lider kadrosu ya Irak’ta yargılanacak ya da iade edilecek

* PKK’ya propaganda lojistik ve para desteği sağlanması yasaklanacak.
Değerli okurlar bu maddeler temcit pilavı gibi 15 yıldır Türkiye’nin önüne getiriliyor ve imzalanıyor. Bu anlaşma sonuca hiç bir katkısı olmayan ve maddeleri yerine getirilmediği için de onur kırıcı bir anlaşma. Bizimle resmen dalga geçiyorlar. Biz de onları yedirip içiriyoruz, yardım gönderiyoruz.


Türkiye’yi yönetenler tarafından bu zibidiler kapı önüne konulup, Habur’dan sınırdışı edilmiyorlar.


Türkiye’nin ABD tarafından işgal edilmiş bir ülkenin kukla ve hain yöneticileri ile anlaşma masasına oturması kadar büyük bir garabet olamaz. Aynı monşerler ABD’deki Türk başbakanını Zambiya, Afganistan ve Botswana gibi dünyanın en geri ülkeleriyle aynı masaya oturttular ve utanmadan “Türkiye demokrasisi örnek olduğu için masaya davet edildik” açıklamasını yaptılar. Bu doğru değil. Hani Türk anayasası sivil ve medeni değildi. “Çağdışı anayasa, özgürlükleri kısıtlıyor” diyen bu yöneticiler değil mi? Bu davet açıkça onur kırıcıdır ve AKP diplomasisi sınıfta kalmıştır. ABD gerekçeyi açıklaması gerekirken bizimkilerin konuşması da ayrı bir saçmalık.


Irak ile “sıcak takip” anlaşmasına ihtiyaç var ise zaten 1926 anlaşması bize 75 km sıcak takip hakkını veriyor.
“Irak devleti 3’e bölündü” diyen ABD değil mi? Şimdi tam zamanı. Bu maddeyi uygulayacak ve halkın huzurunu kaçıran çocuk katili teröristi hiç kimseden izin almadan, haber vermeden gidip ininde it gibi gebertecek, ruhunu satmamış siyasetçileri bu vatan bakalım ne zaman çıkartacak.


Vedat YENERER / internetajans.com / 30/09/2007

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Hostgator Discount Code