11 Mart 2010 Perşembe

Fitne turuna çıktı

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne adeta sömürge muamelesi yapmaya kalkışan ABD’li küstah adam, Bartoholomeos’un elini, eteğini öptü.


REZALET


ABD dışişlerinin üç numaralı ismi Burns Başbakan’dan önce papazla buluştu...


ABD Dışişleri Bakanlığı’nın siyasi işlerden sorumlu müsteşarı Nicholas Burns, İstanbul’a iner inmez fitne turlarına başladı. Karaköy’de kapalı kapılar ardında azınlıklarla özel görüşmeler yapan Burns, ardından soluğu Bartholomeos’un yanında aldı.


Fitne turuna çıktı


ABD Dışişleri Müsteşarı Burns, Türkiye’ye gelir gelmez Fener papazlarına koştu. Karaköy’de de azınlık temsilcileriyle de gizli bir görüşme yaptı


ABD Dışişleri Bakanlığının siyasi işlerden sorumlu Müsteşarı Nicholas Burns, anayasa tartışmalarının yoğunlaştığı bir dönemde resmi temaslarda bulunmak üzere Türkiye’ye geldi. Burns’u, Atatürk Havalimanı’nda ABD’nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlileri karşıladı. ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Burns’un, Türk yetkililerle stratejik konularda görüşmeler yapacağı bildirildi. Burns’un, “Türk hükümetiyle bir dizi stratejik meseleyi ele alacağı ve ABD’nin Türkiye ile ittifakına atfettiği büyük önemi yeniden dile getireceği” belirtildi. Açıklamada, “Burns, Ankara’da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türk Dışişleri Bakanlığı’nın ve parlamentonun üst düzey isimleriyle görüşecek. Kendisi, İstanbul’da da bazı TBMM üyeleriyle iftara katılacak ve dini liderler, öğrenciler ve azınlık temsilcileriyle bir araya gelecek” denildi.


Kiminle görüştü?
ABD Dışişleri Bakanlığı siyasi işlerden sorumlu Müsteşarı Nicholas Burns, Türkiye’ye gelir gelmez fitne turlarına hemen başladı. Basın mensuplarını atlatan Burns, Karaköy’de belirlenemeyen bir adrese giderek burada gizli bir görüşme gerçekleştirdi. Sır gibi saklanan görüşme yaklaşık yarım saat sürdü. Ardından Burns ve danışmanları dışarı çıkarken, korumaları Burns’ün etrafına etten duvar ördü. Görüşmelerle ilgili yetkililer bir açıklama yapmazken, Burns yoğun güvenlik önlemleri altında The Marmara Pera Oteli’ne geldi.


Papazı ziyaret etti
Türkiye’ye sömürgeleri gibi davranan Burns, daha sonra Fener Rum Kilisesi’ne koştu. Burns, burada Papaz Bartholomeos ile basına kapalı bir görüşme yaptı. Ziyaretin ardından açıklama yapan Burns, Bartholomeos’u, “barış adamı ve çevre şampiyonu” olarak nitelendirdi ve “Ruhban Okulunun yeniden açılmasını uzun zamandır destekliyoruz. Ama bu, Türk Hükümeti ile Patrikhane arasında özel olarak görüşülecek ve sonuçlandırılacak bir meseledir” dedi. Burns, daha sonra Süleymaniye Camii’ni de ziyaret etti. Ziyaretin ardından Burns, bugün Başbakan Erdoğan ile yapacakları görüşmelerinde PKK’yı ele alacaklarını söyledi.


YENİÇAĞ GZT. / 19/09/2007 - 10:37

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Hostgator Discount Code